Дизайн квартир в скандинавському стилі – це світло, мінімалізм, натуральні матеріали та світлі чисті кольори – білий, який є базовим , бежевий, голубий та пастельні. Холодні відтінки варто використовувати в приміщеннях південної сторони, теплі ж навпаки з північної. Цей стиль сформувався в країнах Скандинавії, країнах, де суворий клімат і мало сонячних днів, саме тому чи не головним для стилю є – широкі вікна, часто без штор, або ж штори виконані з легких матеріалів, допускаються рулонні штори або жалюзі. З тією ж метою – збільшити світло – в інтер’єрі широко використовують зеркала. Кольорова гамма в якій виконується дизайн має на меті теж зберегти світло, та візуально збільшити простір приміщення. В той же час на стінах характерним є використання картин, композицій з фотографій, полоси яскравих шпалер. Покриття стін – біла фарба, шпалери з геометричним орнаментом, мінімалістичним малюнком або однотонні полоси. Плитка під дерево, камінь, цеглу, або з фольклорним орнаментом стане прекрасним варіантом для ванної кімнати, кухні підлоги в залі.

Незамінним в дизайні є дерево берези, дуба чи бука, яке використовують як для підлоги, так і для стін та навіть стелі. Цікавим рішенням буде світла підлога з деякою потертістю. Також актуальними є акценти – яскраві подушки, коври, різнокольоровий текстиль на кріслах, пуфах диванах, єдина вимога – яскравих кольорів має бути небагато, щоб дизайн квартири зберіг простір та світло. Щодо до аксесуарів та елементів декору є головне правило для стилю – краще менше ніж більше.

На відміну від мінімалізму в скандинавському стилі побутові предмети вжитку лиш підкреслюють стиль, дім в цьому стилі максимально комфортний для проживання, є багато полок, шаф, закритих та відкритих ніш. Вцілому меблі легкі, простих форм , з прямими лініями і з натуральних матеріалів.

Важливу роль відіграють люстри, бра, торшери, свічки лаконічних форм зі скла та металу. Також можна використати каміни в мінімалістичному, сучасному, що виконують пряме призначення – обігрів приміщення.