Дизайн квартир в конкретному стилі – це не просте слідування моді, а відображення характеру, смаків та вимог комфорту власника приміщення. На сьогодні виділяються шість напрямків стилів дизайну інтер’єрів.

Дизайн інтер’єру в сучасному стилі характеризується функціональністю, легкістю та використанням досягнень високих технологій як в матеріалах, що використовуються в оформленні приміщення так і в широкому використанні техніки, що одночасно часто являється і елементом декору. Контраст кольорів, прямі лінії як в меблях так і в дизайні приміщення, мінімалізм в використанні меблів, зонування, використання заркальних, хромованих поверхонь, багато світла. Основні стилі – мінімалізм, хай-тек, лофт, поп=арт та інші.

Класичний стиль це розкіш та простір. Масивні меблі з дерева, ліпнина, симетрія, позолота, антикваріат, широко використовуються малі архітектурні форми, такі як скульптури, фонтани, камін та ін. основна характеристика – відсутність дешевих речей.

Основні класичні стилі в дизайні – класицизм, прованс, готичний, ренесанс, барокко, модерн та ін.

Античні стилі виконуються в стилі древньої Греції чи в стилі Римської імперії. Основною характеристикою в оформленні дизайну інтер’єру це стеля зі складним барельєфом по периметрі, арки, ротонди, барельєфи, розсіяне світло, декоративна штукатурка чи драпіровка, світло-коричневий, яскраво-жовтий, оливковий кольори з яскравими вставками синього, червоного, чорного кольорів. Меблі прямої форми, дерево, позолота, бронза, мозаїка, вставка з дорогоцінного каміння. Для декору використовують високі вази, гобелени, масивні підсвічники з бронзи.

Етнічні стилі – це стилі, що максимально відтворюють атмосферу конкретного народу в інтер’єрі. Описати етнічний напрямок в оформленні дизайну практично не можливо, оскільки характер різних народів в інтер’єрі та побуті часом дуже різняться. Яскравий, гарячий африканський кардинально відрізняється від холодного, витриманого скандинавського, чи мінімалістичного японського.

Колоніальний стиль поєднує класичний європейський та екзотичні східні стилі.  До прикладу – яскраві, контрастні кольори – червона чи теракотова стеля, світлий паркет, теплі тони стін, темні меблі з цікавим декоруванням, як ніжки – лапи лева. Яскраве світло з використанням точкової підсвітки та масивних люстр. В якості декора використовують зображення звірів чи сюжети зі східної міфології. Багато зелені, в тому числі кімнатне дерево.

Еклектика – це суміш одного-двох стилів поєднує які наприклад кольорова гамма в інтер’єрі, найголовнішою вимогою є збереження вільного простору, не перегружаючи його лишніми речами.

Хочеться згадати ще один сучасний стиль, який сьогодні все менше стає популярним, що не може радувати. Дизайн квартир чи будинків в стилі кітч – це явний несмак, надмірне декорування, дисгармонія в використанні кольорів, необдумане змішання стилів, надмірна, вульгарна розкіш на показ.