Стиль прованс відноситься до етнічних стилів і відтворює стиль провінційного французького регіону Прованс і красу лазурного берега, ще його називають французьким кантрі.

Прованс – це сільський шарм разом з елегантністю і витонченістю, його неможливо створити без прованських трав, п’янкої лаванди та солоного бризу, саме тому актуальними є білий, пісочний, світло-голубий, блідо-зелений, лавандовий, бірюзовий, теракотовий кольори – теплі м’які, наче вигорені на сонці, натуральні матеріали, зістарені меблі з різьбою, ковані предмети декору та вжитку, дерев’яні балки, статуетки з порцеляни, вишивка, макраме, засушені квіти, вазони у тому числі обов’язковою є лаванда, рюші, мушлі, риболовна сітка та інші елементи що дозволять створити атмосферу Середземномор’я.

Підкреслити стиль зможуть фрески, декоративні штукатурки, з тріщинами та нерівностями, гіпсова ліпнина, наприклад, у вигляді виноградної лози. Прованс чи не єдиний кантрі-стиль де дерево з вираженою текстурою але покрашене білою фарбою.

Щодо вікон та дверей, для дизайну квартир у цьому стилі ідеально підійдуть французьку вікна та двері. Декорують вікна легкими шторами, тюлями з ситця, сатина з  дрібним квітковим принтом.

Підлога виключно дерев’яна, без обробки самого дерева світлих, теплих кольорів, чи теракотова плитка зі сколеними краями. Незважаючи що текстиль лиш підкреслює стиль, коври та паласи категорично відсутні у ньому.

 З текстилю – натуральні тканини – ситець, льон, бавовна, шерсть, муслін. Текстиль теж повторює квітково-рослинний принт.

 Стелю можна декорувати дерев’яними балками або ж декоративними, покрашеними контрастною фарбою. Звичайно балки не варто встановлювати в приміщенні малого розміру з низькою стелею.

Меблі дерев’яні, декоровані плетенням та різьбою світлого кольору, найкраще використати ясень, дуб,каштан, горіх. Обов’язковим є велика кількість шухляд, тумб, комодів з елементами зістареності.

Стиль дизайну прованс легко підкреслити посудом в цьому стилі, декоративними тарілками, вазонами, декоративними банками зі спеціями та бутилками з маслом, засушеними квітами, статуетками, наприклад півня – символом Франції.

Техніка як правило зашивається за фасадами, також не допустимими є точкове освітлення, світлодіодне освітлення, натомість люстри з елементами ковки, бра і торшери ідеально впишуться в інтер’єр с стилі прованс.

Плетені корзини та дерев’яні полки доповнять ванну кімнату. Також доречними буде ванна з зігнутими ножками та крани під бронзу.

Загалом стиль прованс затишний та надзвичайно теплий за рахунок великої кількості текстилю, вазонів та теплих кольорів.